3 qytetet evropiane me tarifat më të larta të hoteleve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rritja më e madhe e tarifave mesatare të hoteleve në Evropë këtë vit është shënuar në qytete si Barcelona, ​​Berlini dhe Parisi, sipas analizës së fundit të kryer nga kompania e menaxhimit të udhëtimeve, TravelPerk.

Analiza zbulon se fluturimet ndërmjet Londrës dhe Berlinit kanë pasur gjithashtu rritjen më të madhe të tarifave mesatare, shkruan Schengen Visa Info.

Sipas shifrave, në Evropë, tarifat mesatare të hoteleve u rritën me 48 për qind në Barcelonë, në 153 euro dhe me 38 për qind në Berlin dhe Paris, përkatësisht në 130 dhe 198 euro.

Në destinacionet më të rezervuara të TravelPerk, Londër dhe Amsterdam, tarifat mesatare ditore u rritën përkatësisht me 22 për qind në 200 euro dhe 36 për qind në 184 euro.

Në të njëjtën kohë, kostoja e udhëtimit hekurudhor gjithashtu u rrit ndjeshëm me tarifat në pesë linjat kryesore të TravelPerk, me 25 për qind ose më shumë midis tremujorit të parë dhe të dytë.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...

Plagosi inspektorin e IMT-së, 55-vjeçari del para gjykatës

Prej orës 11:00 ka nisur vlerësimi i kushteve të arrestimit në flagrancë të shtetasit Qani Muça, ndaj të cilit rëndon akuza e "Vrasjes së...

‘Shqipëria pa zot shtëpie’, Molla: Jo flamur të huaj në institucionet shtetërore

Leon Molla, një qytetar shqiptar i shpallur 'non grata" nga Turqia pasi ishte organizatori i një proeste ku u hoq flamuri turk në HEC-in...

TË FUNDIT

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...

Plagosi inspektorin e IMT-së, 55-vjeçari del para gjykatës

Prej orës 11:00 ka nisur vlerësimi i kushteve të arrestimit në flagrancë të shtetasit Qani Muça, ndaj të cilit rëndon akuza e "Vrasjes së...

‘Shqipëria pa zot shtëpie’, Molla: Jo flamur të huaj në institucionet shtetërore

Leon Molla, një qytetar shqiptar i shpallur 'non grata" nga Turqia pasi ishte organizatori i një proeste ku u hoq flamuri turk në HEC-in...

Hoqi flamurin turk nga HEC-i i Mirditës, Molla: Jam “non grata” nga Turqia e Serbia

Leon Molla, është një qytetar shqiptar i cili u shpall "non grata" nga Turqia dhe u dënua me dy vite burgim nga Gjykata e...

Flamuri turk nuk duhej të ishte vendosur në kullën e vrojtimit, thotë avokati

Avokati, Kastriot Frashëri thotë se flamuri turk nuk duhet të ishte vendosur në kullën e vrojtimit në plazhin e Gjirit të Lalëzit dhe se...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?