Festa me muzikë dhe alkool e qindra tifozëve holandezë para finales

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me alkool e këngë tifozët e presin finalen e sotme tifozët e Fejnordit. Dhjetëra prej tyre janë akomoduar në një resort në Qerret të Kavajës.

Ata presin fitoren e skuadrës së tyre të zemrës.

“Ne presim një fitore, 1 me 2 për Fejnordin”, tha një tifoz holandez.

- Advertisement -

“Ne presim të fitojmë sot, 1 me 3 për ne”, thanë dy tifozë.

“Do shkojë 1 me 1 dhe në kohën shtesë penalltitë do bëjnë diferencën, ne do fitojmë”, tha një tifoz.

Tifozët holandezë paralajmërojnë trazira në Tiranë.

“Pasi të fitojmë Tirana nuk do të jetë më një vend i sigurt. Ne do të festojmë deri në mëngjes. Do të gjejmë italianët dhe do të festojmë me ta faktin që ne fituam, sepse fundja kjo është ideja. Më pas do të kthehemi në vendin tonë dhe do të festojmë edhe atje”, tha tifozi.

Ndër të tjera, atyre po u pëlqen bregdeti shqiptar.

“Po na pëlqen shumë këtu. Mot i mirë, njerëz të këndshëm, pamje e bukur dhe një hotel i mirë. Jemi të kënaqur dhe kush e di, ndoshta do të planifikojmë edhe pushime në Shqipëri.”

Ata organizuan mbrëmë dhe një festë, në të cilën nuk u lejua prania e mediave.

Festa private nisi në perëndim dhe zgjati deri në orët e para të mëngjesit të sotëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

TË FUNDIT

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli ekskluzivisht për dosjen...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×