KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nuk shkoi më shumë se një barazim në Vlorë ekipi i Flamurtarit përballë Korabit.

Me një pikë në dy ndeshje vlonjatët janë larg objektivit ku kërkojnë Superligën. Megjithatë është vetëm java e dytë dhe Flamurtari ka ende mundësi.

Në ndeshjen përballë Korabit vlonjatët vinin me ndryshime në pankinë ndërsa tashmë drejtohen nga Marcelo Troisi. Pjesa e parë është mbyllur pa gola.

Në pjesën e dytë miqtë janë ata të cilët kalojnë në avantazh. Flamurtari barazon vetëm dy minuta nga fundi dhe gjithçka mbyllet 1-1.

Me një pikë në 2 ndeshje vlonjatët janë në vendet e ulëta në renditje, ndërsa pas një jave luajnë në transfertë përballë Turbinës.