Fluks daljesh nga Porti i Vlorës, nuk ka më bileta trageti për fundjavën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vijon të jetë tepër i lartë fluksi në dalje i pasagjerëve në portin detar të Vlorës. Duke filluar nga dita e hënë dhe deri të enjten në mbrëmje, nga Vlora janë larguar 9121 pasagjerë dhe 2006 mjete të vogla, duke shënuar kështu një rekord të pasagjerëve në dalje në krahasim me të njëjtën periudhë të viteve të kaluara.

Anasjelltas, numri i personave të ardhur drejt Shqipërisë mbetet tepër i vogël, duke ju kthyer normalitetit të tij të mëparshëm, një shenjë kjo se pushimet tashmë kanë përfunduar.

Nga e hëna në portin e Vlorës kanë hyrë 1975 pasagjerë dhe 388 mjete të vogla. Kamionët në dalje nga porti i Vlorës nuk janë lejuar të futen në traget për shkak se kapaciteti i tij i plotë është shfrytëzuar për mjetet e vogla dhe pasagjerët.

- Advertisement -

E premtja, por edhe fundjava pritet të jetë piku i pasagjerëve në dalje. Për tri ditët në vijim janë prenotuar në total biletat e dy trageteve Vlorë Brindisi Vlorë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×