English

Fotogaleri: Imazhe mbresëlënëse nga ”superhëna rozë”, më e ndritshme e vitit 2020

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Superhëna më e madhe dhe më e ndritshme e vitit 2020 ofroi një spektakël madhështie në shumë vende të botës. Njohur ndryshe si “hëna rozë” ajo ishte e dukshme edhe gjatë mëngjesit të datës 8 prill.

- Advertisement -

Një fenomen i tillë ndodh kur hëna e plotë ndodhet në pikën më të afërt me Tokën.

Hëna ishte rreth 17 për qind më e madhe dhe 30 për qind më e shndritshme.

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?