English

Fushatë rekrutimesh në Liverpool, “The Reds” kërkojnë trajner dhe lojtarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Michael Edwards kthehet pas 2 vitesh tek Liverpool dhe fillon menjëherë punën për vazhdimësinë e ekipit pas largimit të Jurgen Klopp nga Anfield.

- Advertisement -

Liverpool ka dy emra në krye të listës, Xabi Alonso dhe Ruben Amorim.

Spanjolli drejton Bayer Leverkusen ndërsa portugezi është në stolin e Sporting Lisbon. Më pak të favorizuar janë traineri aktual i Gjermanisë, Julian Nagelsmann dhe kolegu Italian tek Brighton, Roberto De Zerbi . Nga emra e mësipërm anglezët duhet të fitojnë garën me Bayern për Alonso’n.

Të tjerët janë më të arritshëm. Mirëpo Edëards nuk duhet të gjejë vetëm trainerin e ri, por duhet të kujdeset edhe për lojtarët. Pas Klopp pritet të largohen edhe disa nga senatorët e tij dhe fushata e rekrutimeve në Anfield sapo ka filluar. Binomi i Bayern, Musiala dhe Kimmich janë ëndërra e drejtuesve atje.

Liverpool e vlerëson Musiala’n në kufijtë e £100m ndërsa për Kimmich kanë gati £25m të tjerë. Të dy mesfushorët e Bayern nuk i kanë rinovuar ende kontratat e tyre në Mynih, ku duket se janë gati të presin oferta në Qershor.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?