Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat, procedohen 2 persona

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Matit ka çuar për ndjekje penale 2 persona që u kapën duke gërryer me mjete të rënda, shtratin e lumit Mat dhe atë të përroit të fshatit Xibër, me qëllim marrjen e kundërligjshme të inerteve.

“Në shtratin e lumit Mat, u konstatua një ekskavator në pronësi të shtetasit A. Gj., i cili dyshohet se përdorej për të gërryer shtratin e këtij lumi, me qëllim marrjen e inerteve, në kundërshtim me ligjin. Në shtratin e përroit të fshatit Xibër, u konstatuan një ekskavator dhe një kamion në pronësi të shtetasit B. K., të cilat dyshohet se përdoreshin për të gërryer shtratin e këtij përroi, me qëllim marrjen e inerteve, si dhe për transportimin e inerteve të përfituara në kundërshtim me ligjin”, bën me dije policia.

Në vijim të veprimeve procedurale për këto raste, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit A. Gj., 48 vjeç, banues në Burrel dhe B. K., 37 vjeç, banues në Klos, për veprën penale “Shpërdorimi i tokës”.

- Advertisement -

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 mjetet (2 ekskavatorë dhe 1 kamion) që dyshohet se përdoreshin për kryerjen e kësaj paligjshmërie.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Armand Duka zgjidhet në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga sot do të jetë edhe në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s, duke u bërë i pari shqiptar që...

I shpallur në kërkim gjatë megaoperacionit Tempulli, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë

Një 26-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”, është arrestuar këtë të martë nga policia e Tiranës. Me arrestimin e tij...

Nga humbja në humbje, dështimet e opozitës pas çdo procesi zgjedhor përballë PS

Nga Ardit Hoxha Rezultati i zgjedhjeve të pjesshme në Kukës tregoi se koalicioni opozitar "Bashkë Fitojmë" nuk humbi vetëm një bastion të së djathtës. Me...

TË FUNDIT

Armand Duka zgjidhet në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga sot do të jetë edhe në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s, duke u bërë i pari shqiptar që...

I shpallur në kërkim gjatë megaoperacionit Tempulli, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë

Një 26-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”, është arrestuar këtë të martë nga policia e Tiranës. Me arrestimin e tij...

Nga humbja në humbje, dështimet e opozitës pas çdo procesi zgjedhor përballë PS

Nga Ardit Hoxha Rezultati i zgjedhjeve të pjesshme në Kukës tregoi se koalicioni opozitar "Bashkë Fitojmë" nuk humbi vetëm një bastion të së djathtës. Me...

Interi, mbrojtja më e mirë në Evropë: Vetëm 1 gol në 5 javë

Interi i Simone Inzaghit në sezonin e ri është rikthyer me një tjetër fytyrë, një skuadër kompetitive në kampionatin Italian. Zikaltrit kanë arritur të...

Sulmi në Veri, Hovenier: SHBA e konsideron akt kriminal, palët të qetësojnë situatën

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ai...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×