English

Gjendet e djegur, si u pikas nga Frontex gomonia në brigjet shqiptare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Detaje të reja kanë dalë nga gomonia, e cila u pikas dje në brigjet shqiptare.

- Advertisement -

Ebrieta Maçaj raporton se fillimisht mjeti është pikasur dje nga Frontex, e cila ka njoftuar Policinë Kufitare.

Menjëherë kjo e fundit ka nisur shërbimet nga Saranda në Kepin e Rodonit për të kapur mjetin në bashkëpunim më Guarda Di Financa.

Mjeti ka ecur 7 milje larg bregdetit shqiptar dhe dyshohet se kishte si destinacion Malit të Zi.

Mjeti lundrues nuk ka mbërritur në Malin e Zi, por është gjetur i djegur, në zonën e Laçit.

Mësohet së në të kanë qenë 3 persona, të cilët nuk dihen nëse kanë qenë shqiptarë apo të huaj.

Gomonia gjatë gjithë lëvizjeve ka qenë e mbuluar dhe  dyshohet se në të mund të ketë pasur lëndë narkotike.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?