English

Gjykata Kushtetuese shqyrton kërkesën e opozitës për profesionet e lira

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prej orës 10:00 në Gjykatën Kushtetuese po mbahet seanca për profesionet e lira. Gjykata ju la kohë palëve deri ditën e sotme ku do të prezantohen konkluzionet përfundimtare.

- Advertisement -

1/5 e deputetëve të PD, dhoma e kontabilisteve dhe avokateve e kanë dërguar këtë çështje në një padi të përbashkët në Gjykatën Kushtetuese me argumentin se taksa 15 % i çon në falimentim dhe është jo proporcionale me profesionet e tjera.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?