English

Gratë në mbarë botën po presin flokët për Iranin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gratë në mbarë botën po bashkohen në protestë kundër qeverisë iraniane duke prerë flokët.

- Advertisement -

Protestat nisën pas vdekjes së Mahsa Amini, e cili u arrestua dhe u dhunua për vdekje nga policia morale iraniane pasi kishte veshur keq hixhabin.

Demonstrimet e prerjes së flokëve përfshijnë aktore si Juliette Binoche dhe Marion Cottilard.

Abir Al-Sahlani, një deputete suedeze e Parlamentit Evropian gjithashtu preu flokët e saj gjatë një fjalimi në Parlamentin Europian.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?