English

Hetim për kreun e kuvendit kroat, mori djalin në avionin shtetëror për ndeshjen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Parlamentit kroat, Gordan Jandrokoviç është vënë nën hetim, pasi mori djalin e tij në një avion shtetëror në ndeshjen e Kampionatit Evropian të UEFA-s.

- Advertisement -

Kryeparlamentari kroat udhëtoi me avion shtetëror për të parë ndeshjen mes Kroacisë dhe Spanjës në Berlin.

Komisioni për Konfliktin e Interesit në Zagreb tha se ka nisur marrjen në pyetje të gazetareve që shoqëronin politikanin.

“Nga media mësuam se Kryetari i Kuvendit dhe djali i tij kanë fluturuar në Kampionatin Evropian të Futbollit me një avion shtetëror dhe kemi marrë edhe disa pyetje nga gazetarët. Më pas vendosëm ta hapim rastin”, tha zëdhënësja e Komisionit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?