Hetimet për aksidentin, zhvendoset autobusi që ra në Lanë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Autobusi i linjës së Unazës që përfundoi në Lanë si pasojë e një aksidenti pak ditë më parë, është zhvendosur mbrëmjen e djeshme.

Lajmin e ka bërë të ditur kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në rrjetet sociale.

Veliaj tha se zhvendosja e autobusit është bërë me kërkesë të prokurorisë për të bërë ekspertizën autoteknike. Veliaj nënvizoi se pas përfundimit të hetimeve, autobusi do të vendoset sërish si instalacion.

- Advertisement -

Aksidenti ndodhi mbrëmjen e 29 prillit në kryeqytet në afërsi të ‘Kinema Agimit’. Autobusi u përplas me një makinë dhe të dyja mjetet përfunduan në Lanë.

Si shenjë sensibilizimi për aksidentet rrugore, u vendos që autobusi të mos lëvizej nga vendi i ngjarjes dhe të lihej aty në formë instalacioni.

LEXONI GJITHASHTU 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

TË FUNDIT

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×