Hetimi i Metës, Balliu: Me urdhër të Ramës për të hequr vëmendjen nga inceneratorët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu thotë se nisja e hetimeve për Ilir Metën bëhet me porosi të Edi Ramës për të hequr vëmendjen nga çështje me rëndësi.

Në një intervistë për Euronews Albania, Balliu u shpreh se SPAK zbatoi një urdhër të dhënë nga Rama në Kongresin e PS ku kërkoi të hetoheshin kundërshtarët e tij politik dhe jo ministrat.

Sipas tij, gjithçka bëhet për të tërhequr vëmendjen nga afera korruptive e inceneratorëve, që merr çdo ditë nga shqiptarët 80 mijë euro për diçka që nuk e kanë.

- Advertisement -

“Rama i drejtoi një urdhër të qartë SPAK-ut; mos heto ministrat  e mi po kundërshtarët e mi. E dyta është zhvendosja e vëmendjes nga gjërat më të rëndësishme siç janë inceneratorët. Mafia e inceneratorëve po ndërton pallate në Tiranë për të cilat prishen shtëpitë e njerëzve të thjeshtë. Shqiptarët paguajnë çdo ditë 80 mijë euro në ditë për inceneratorët që nuk ekzistojnë. Pse nuk e merr nën hetim SPAK Erion Veliajn”, u shpreh ish-deputeti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×