English

Humb jetën në Spitalin Infektiv 66-vjeçari i infektuar nga COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shkon në dy numri i të vdekurve nga COVID-19 në Shqipëri. Euronews Albania mëson se mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një 66-vjeçar nga Lushnja, i cili ishte i shtruar në Spitalin Infektiv në QSUT. Ai ndodhej në gjendje të rëndë, me frymëmarrje të drejtuar në reaminacion.

- Advertisement -

Sipas ministrisë së Shëndetësisë, 66-vjeçari nga Lushnja prej disa ditësh ishte i shtruar në shërbimin Infektiv, në gjendje të rëndë.

Bëhet me dije se pacienti vuante nga disa sëmundje shoqëruese si; insuficenca kardiake, edemë pulmonarë dhe insuficencë renale. Pak ditë më parë ndërroi jetë edhe një 73-vjeçare në Durrës, e cila vuante nga sëmundje të tjera shoqëruese.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×