Humbën jetën nën rrënoja, mbahen funeralet e 24 fëmijëve të skuadrës së volejbollit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Funeralet për 24 fëmijë, të cilët ishin në Turqi në një udhëtim në shkollë volejbolli kur hoteli i tyre u shemb, janë zhvilluar në Qipron e Veriut.

Fëmijët, të moshës 11 deri në 14 vjeç, po qëndronin në hotelin Grand Isias në Adiyaman kur goditi tërmeti vdekjeprurës në Turqinë jugore.

Ekipi nga Kolegji Turk Maarif në Famagusta, në veriun e kontrolluar nga turqit qipriotë, kishte udhëtuar në Adiyaman për turneun së bashku me trajnerët, mësuesit dhe prindërit e tyre.

- Advertisement -

Ata kishin fituar një ndeshje atë ditë, sipas raportimeve të mediave lokale, para se të shkonin në shtrat në hotelin 10-katësh.

Dhjetë prindër, katër mësues dhe një trajner u vranë gjithashtu kur tërmeti shkatërroi hotelin dhe i la të bllokuar nën rrënoja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Debati për Duron, Braçe në Kuvend: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

“Të shash nuk të bën deputet. Më vjen mirë që në këtë sallë po flitet për vendime gjykatë. Për të korruptuar që arrestohen. Sepse,...

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

TË FUNDIT

Debati për Duron, Braçe në Kuvend: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

“Të shash nuk të bën deputet. Më vjen mirë që në këtë sallë po flitet për vendime gjykatë. Për të korruptuar që arrestohen. Sepse,...

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja, njëherash ministre e Infrastrukturës dhe energjeritkës, Belinda Balluku i tha kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi se ai është votuar...

Arrestimi i Duros, distancohet Manastirliu: Përgjegjësia individuale, të hetohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë  të parë në lidhje me arrestimin për korrupsion të sekretares së përgjithshme të këtij institucioni,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×