English

Ikin 2 zëvendësministra, ja detyrat që marrin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

2 zëvendësministra të Ministrisë së Punëve të Jashtme janë larguar nga detyra për t’u emëruar ambasadorë.

- Advertisement -

Besart Kadia, është larguar nga posti i zëvendësministrit të Punëve të Jashtme dhe është emëruar ambasador në Azerbajxhan,

Artemis Malo nga zëvendësministre e Jashtme është emëruar ambasadore në Kanada.

Tonin Gjuraj rikthehet nga bota akademike në shërbimin diplomatik si ambasador në Kroaci

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?