English

Incidente në ndeshjen Devolli-Labëria, 3 tifozë shoqërohen në polici

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndeshja Devolli-Labëria e zhvilluar këtë të diel është shoqëruar me incidente të shumta, ku tre tifozë janë shoqëruar në polici.

- Advertisement -

Anulim golash, kartona të kuq dhe humbja e një penalltie nga labët, ka shkaktuar trazira në lojë dhe stadium.

Një gol i anuluar nga anësori për Devollin si pozicion jashtë loje, ka shkaktuar reagimin e tifozerisë të cilët kanë goditur me mjete të forta anësorin, sipas pretendimit të tij, çka ka shkaktuar ndërprerje të ndeshjes për disa minuta.

Më pas, arbitri është bindur sërish për të vazhduar lojën. Pas një ndërhyrjeje të gabuar të mbrojtjes së Devollit, labët kanë fituar një penallti, por që nuk u kthye në gol.

Në këtë moment, lojtari që ka gjuajtur penalltinë, ka goditur një lojtar të Devollit i cili reagoi ndaj humbjes së penalltisë.  Në fushë, gjatë trazirave është futur edhe një tifoz i Devollit.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?