English

Infektohet me linë e majmunëve shqiptari në Greqi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 24-vjeçar shqiptar që jeton në Greqi, është infektuar me linë e majmunit.

- Advertisement -

Mediat greke raportojnë se 24-vjeçari, që  eton në Magnezi është rasti i parë i lisë së majmunëve në rajonin e Thesalisë.

I riu paraqiti skuqje të lëkurës javën e kaluar dhe fillimisht u shtrua në Spitalin e Përgjithshëm të Volosit dhe më pas në Spitalin Universitar të Larisës ku iu nënshtrua analizave të nevojshme

Ai ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×