English

Inspektoriati Shëndetësor mbyll spitalin “Sante Plus”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Inspektoriati Shëndetësor ka vendosur për mbylljen e spitalit “Sante Plus”.

- Advertisement -

Në muajin shtator Inspektoriati Shëndetësor bëri disa verifikime pas denoncimeve të shumta nga pacientë që kanë marrë shërbime estetike në këtë spital. Pas ndërhyrjeve qytetarët kanë pasur probleme shëndetësore.

Nga verifikimet janë vërejtur disa shkelje higjeno-sanitare dhe shkelje të stafit mjekësor.

Ky institucion i ka vendosur një gjobë prej 500 mijë lekësh spitali dhe i është dhënë një  afat prej 1 muaj për të shlyer të gjitha detyrimet ndaj pacientëve që kanë probleme.

Pas largimit të punonjësve të Inspektoriatit Shëndetësor, drejtuesit e këtij spitali kanë hequr njoftimin që ky spital është mbyllur.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?