Interi përballet me Milanin, Superkupa e Italisë mbahet në Arabinë Saudite

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Superkupa e Italisë luhet mbrëmjen e sotme në Arabinë Saudite, një finale mes Interit dhe Milanit. Rivalët e përjetshëm të kampionatit Italian përballen së bashku me qëllimin e vetëm ngritjen lart të trofeut. Milani vjen në këtë finale si kampioni në fuqi i Serisë A, ndërsa zikaltrit si fitues të kupës.

Skuadra e Stefano Piolit konfirmon 5 mungesa, duke nisur nga porta me Menjo, më pas Balo Ture, Kruniç, Florenci dhe Ibrahimoviç, në dyshim Rebiç. Tek Interi në dyshim është vetëm sulmuesi belg Lukaku, ndërsa Inzagi duhet të bëjë pa Dalbert, Brozoviç dhe Handanoviç.

Aktualisht të dyja ekipet nga Milano vijnë me një formë të mirë në kampionat, zikaltrit pas fitores me Veronën, ndërsa Milani barazoi me Leçen. Skuadra që e ka fituar më së tepërmi këtë trofe është Juventusi që numëron 9 të tillë, ndërkohë fituesi i herës së fundit është Interi. Milani renditet i dyti, ku ka triumfuar 7 herë në Superkupë. Ndeshja do të gjykohet nga 41-vjeçari Fabio Mareska.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se i ka bërë të gjitha përgatitjet...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Taksa turistike në Amsterdam pëson rritjen më të madhe në BE 

Amsterdami planifikon të rrisë taksën e një nate në 12.5 për qind të çmimit të një dhome hoteli, ndërsa pasagjerët në anijet turistike do...

TË FUNDIT

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se i ka bërë të gjitha përgatitjet...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Taksa turistike në Amsterdam pëson rritjen më të madhe në BE 

Amsterdami planifikon të rrisë taksën e një nate në 12.5 për qind të çmimit të një dhome hoteli, ndërsa pasagjerët në anijet turistike do...

Lojërat e fatit, arrestohet pronari i një lokali në Maliq dhe një klient

2 persona janë arrestuar për shkak të veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit. Njëri prej tyre ishte pronari i lokalit në të cilin realizoheshin...

Rama thirrje nga Berlini: Të përshpejtohet integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në forumin e ri ndërkombëtar “Berlin Global Dialogue” nga ku bëri thirrje për përshpejtimin e procesit të integrimit...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×