English

Investitorët e Tesla mbështesin marrëveshjen e pagesës së Musk prej 56 mld dollarësh

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aksionaret e Teslas kanë mbështetur një paketë pagash rekord për shefin Elon Musk dhe kanë miratuar një plan për të zhvendosur selinë ligjore të firmës në Teksas.

- Advertisement -

Marrëveshja u bllokua në fillim të këtij viti nga një gjykatës në Delaware për shqetësimet se ishte e padrejtë ndaj aksionarëve, shkruan BBC.

Vota është një fitore për multi-miliarderin, i cili kishte bërë fushatë të ashpër për pagesën, e cila arrin në 56 miliardë dollarë Shuma e saktë varet nga çmimi i aksionit të Tesla.

Marrëveshja vlen më shumë se 3000 herë më shumë se sa kreu me fitimet më të mëdha në SHBA vitin e kaluar.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?