English

Izraeli i shqetësuar pas vendimit të GJND, Netanjahu thërret takim urgjent

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Benjamin Netanjahu ka thirrur një takim urgjent me këshilltarin ligjor të qeverisë dhe ministrin e Jashtëm.

- Advertisement -

Këto takime do të zhvillohen së shpejti, nëse nuk kanë filluar ende. Ka gjithashtu raporte se Izraeli po flet drejtpërdrejt me SHBA-në në këtë moment që kur doli vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë që kërkon ndalimin e menjëhershëm të operacionit Rafah.

Ministrave izraelitë u është thënë gjithashtu që të mos flasin sepse çdo gjë që thuhet, ata duhet të shqyrtojnë formulimin ligjor dhe duan të sigurohen që njerëzit të mos i bëjnë ata përgjegjës për çdo gjë që thonë.

Është gjithashtu për të siguruar nëse ndonjë veprim ndërmerret më vonë, ata janë ligjërisht në të drejtë. Është e qartë se ata janë të shqetësuar dhe të shqetësuar.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?