English

“Jemi drejt greminës financiare”, Meta: Duhet referendum

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh në protestën e opozitës se Edi Rama do të japë llogari deri në fund për të gjitha të këqijat që i ka shkaktuar vendit.

- Advertisement -

“Sot është armiku më i madh i medias së lirë në Europë. Jemi këtu për ti dhënë fund dramave familjare. Jemi këtu për të kërkuar llogari deri në fund dhe ai do të japë llogari deri në një. Betëm udhëtimet me charter i bëjnë dhjetëra miliona euro. Pse pedagogët në Kosovë paguhen më shumë se 50% se në Shqipëri”, u shpreh Meta.

Ai nënvizoi më tej se Rama po e çon vendit drejt greminës financiare. Meta nënvizoi se duhet referendum.

“Sot borxhi publik nuk e di askush sesa është në të vërtetë. Së bashku me PD kemi firmosur një marrëveshje historike për tu dhënë shqiptarëve të gjithë fuqinë për të qenë zot të vendit tonë, referendumin, për të shpëtuar flamurin e vendit tonë. Sot i kemi dhënë përgjigjen të rejave tona”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?