Bankers Petroleum Albania rindërton ‘Parkun e Pensionistëve të Patosit’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Patosi, qyteti i naftëtarëve ka më shumë se 4 400 pensionistë, pjesa më e madhe e të cilëve kanë punuar në industrinë e naftës.

Bankers Petroleum Albania i është gjendur pranë kësaj shtrese të komunitetit duke kryer rikonstruksionin e plotë të “Parkut të Pensionistëve të Patosit”. Mes ndërtimit të lulishtes, vendosjes së tavolinave dhe stolave, rikrijimit të mjediseve çlodhëse dhe argëtuese kjo hapësirë i plotëson më së miri nevojat dhe kërkesat e pensionistëve sepse komunikon me zonën e brendshme të Pallatit të Kulturës ku operon një lokal bar dhe një sallë për moshën e tretë.

Ky investim ka ndikuar drejtpërsëdrejti në jetesën e gjithë qytetarëve të Patosit të cilët frekuentojnë çdo ditë parkun e rikonstruktuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Siria njeh si shtete të pavarura rajonet pro-ruse, Luhansk dhe Donetsk

Siria ka vendosur të njohë zyrtarisht pavarësinë dhe sovranitetin e Republikave Popullore të Luhanskut dhe Donetsk. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia shtetërore siriane...

Prençi kundër Peleshit: 4 helikopterë s’kushtojnë më shumë se 12 mln euro

Ish-drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi deklaroi se Shqipëria i ka mundësitë financiare për të blerë helikopterë për shuarjen e zjarreve, duke dalë kundër...

Rreth 600 të infektuar me COVID-19, më shumë se gjysma në Tiranë

Numri i rasteve me COVID-19 në vendin tonë ka ardhur sërish në rritje gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë tha se në 1534...

TË FUNDIT

Siria njeh si shtete të pavarura rajonet pro-ruse, Luhansk dhe Donetsk

Siria ka vendosur të njohë zyrtarisht pavarësinë dhe sovranitetin e Republikave Popullore të Luhanskut dhe Donetsk. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia shtetërore siriane...

Prençi kundër Peleshit: 4 helikopterë s’kushtojnë më shumë se 12 mln euro

Ish-drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi deklaroi se Shqipëria i ka mundësitë financiare për të blerë helikopterë për shuarjen e zjarreve, duke dalë kundër...

Rreth 600 të infektuar me COVID-19, më shumë se gjysma në Tiranë

Numri i rasteve me COVID-19 në vendin tonë ka ardhur sërish në rritje gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë tha se në 1534...

Përfshirja e suksesshme e romëve në tregun shqiptar të punës

  Integrimi i komunitetit rom dhe egjiptian në tregun e punës është një nga sfidat më të vështira. Organizatat për të drejtat e romëve thonë...

Britania e Madhe sanksionon njeriun e dytë më të pasur të Rusisë

Kushërira e Vladimir Putinit dhe njeriu i dytë më i pasur i Rusisë janë personat më të fundit të Kremlinit që janë sanksionuar nga...