Me siguri do ju thonë ‘po’ nëse i propozoni në një nga këto vende

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Propozimi për martesë është shumë personal dhe në fakt kur është fjala për momentin e veçantë ka njerëz që preferojnë ta kenë publik dhe të tjerë që preferojnë privatësinë.

Një studim i Euroneës sjell 5 vendet më interesante ku me siguri do të merrni një “po” si përgjigje të propozimit tuaj.

Saunat e Helsinkit

Vendi i mrekullive të dimrit është një sfond ideal për të dashuruarit. Helsinki ofron shumë më shumë se dëbora, arkitektura madhështore dhe ambientet intriguese do  impresiononin partnerin-en tuaj.

Edinburgu

Në vendin e katërt renditen spa-të e shumta të Edinburgut që jo vetëm do e bënin të paharrueshëm propozimin për martesë, por dhe tejet intim.

Sheraton Grand Hotel and Spa dhe The Kitchen, që shërbejnë produkte të freskëta sezonale, janë dy nga pikat tona të preferuara në Edinburg.

Dashuria është në ajër në Madrid

Art dhe ushqim i mirë. Këto do shoqërojnë propozimin tuaj në Madrid. Dashuria sigurisht që do të jetë në ajër pas një pasdite duke u endur nëpër muzeun Prado, ose një mbrëmje duke u kënaqur me tapas ose verë të mirë.

Për një vend më piktoresk propozimesh, shikoni Parkun El Retiro – pjesë e një siti të trashëgimisë botërore të UNESCO-s.

Një propozim piktoresk në Londër

Sfondet e mrekullueshme që ofrohen në Londër dhe parqet që të mbushin me ndjesi të mira janë patjetër mundësi shumë e mirë për një propozim për martesë. Nga bishtajat e Syrit të Londrës, te maja e Shardit, stolat e Hampstead Heath dhe lartësitë me gjethe të Sky Garden, ka një vend që i përshtatet çdo çifti.

Parisi është padyshim qyteti i dashurisë

Parisi zë vendin e parë, jo më kot quhet qyteti i dashurisë. Bulevardet e bukura, ushqimi i shijshëm dhe historia e pasur e filmit e bëjnë atë një nga destinacionet më romantike në botë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

‘Portret i pambaruar’, filmi për dashurinë në diktaturë nëpër kinema

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Grevat dhe vonesat në aeroporte çorodisin transportin ajror në BE

Grevat, vonesat dhe mungesa e stafit po e kthejnë transportin ajror evropian në ferr për këtë verë. Shtetasi belg Daniel Rothier është mes viktimave. Udhëtimi...

Lajçak pas takimit me Rakiç: Biseduam për procesin e dialogut

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak vizitoi këtë të mërkurë Mitrovicën e Veriut. Lajçak u takua me ministrin për Komunitete...

Mediat institucione shantazhi, raporti: Gazetarët censurohen, AMA politik

Media në Shqipëri ka bërë hapa prapa. Liria e shprehjes dhe e drejta e informimit, edhe pse të garantuara në Kushtetutë nuk kanë gjetur...

TË FUNDIT

Grevat dhe vonesat në aeroporte çorodisin transportin ajror në BE

Grevat, vonesat dhe mungesa e stafit po e kthejnë transportin ajror evropian në ferr për këtë verë. Shtetasi belg Daniel Rothier është mes viktimave. Udhëtimi...

Lajçak pas takimit me Rakiç: Biseduam për procesin e dialogut

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak vizitoi këtë të mërkurë Mitrovicën e Veriut. Lajçak u takua me ministrin për Komunitete...

Mediat institucione shantazhi, raporti: Gazetarët censurohen, AMA politik

Media në Shqipëri ka bërë hapa prapa. Liria e shprehjes dhe e drejta e informimit, edhe pse të garantuara në Kushtetutë nuk kanë gjetur...

Aksidentoi të miturin dhe u largua nga vendngjarja, në kërkim polici

Një punonjës i policisë së Pogradecit është shpallur në kërkim për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe largim nga vendi i aksidentit. Agjencia e Mbikëqyrjes...

Sofja dëbon 70 diplomatë rusë, Petkov: Punonin kundër interesave të Bullgarisë

Pa dhënë shumë detaje, kryeministri në ikje i Bullgarisë, Kiril Petkov njoftoi se po dëbonte nga vendi 70 diplomatë të akredituar në ambasadën ruse...