‘Kabujt nëpër këmbë’, rikonstruksioni i lagjes ‘Shënkolli’ la pas rrezik për banorët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas riparimit të fasadave në lagjen “Shënkolli” rrjetat e telave merimangë i sheh kudo nëpër pallate.

Është shqetësuese jo vetëm për pamjen estetike, po përbën rrezik elektriciteti kryesisht kur ka reshje shiu.

Rikonstruksioni i pallateve, që përfshinte veshjen nga jashtë të objekteve ku jetojnë qindra familje, bëri që kabujt elektrike, të telefonisë dhe ato të internetit të kthehen në shqetësim për banorët.

- Advertisement -

Ato i sheh të varura kudo, madje edhe në rrugën ku kalojnë banorët.

“Po mund të bien në kontakt me kushtet atmosferike lagështinë, shiun, breshrin, kështu që të dëmshme janë”,  thotë një banore.

“Po ndonjë plakë mund të kalojë, mund të pengohet dhe të bjerë. Por edhe fëmijët e vegjël”,  shprehet një tjetër.

Përpos shqetësimeve të banorëve, këto pamje tregojnë qartë situatën e krijuar në lagjen ‘Shënkolli’ në Elbasan.

Inxhinieri i punimeve i premtoi banorëve që rrjeti i kabujve që përshkojnë pallatet do të rehabilitohen dhe nuk do të jenë rrezik për ta. Por, edhe pse kanë kaluar më shumë se 2 muaj, ende ato vijojnë të jenë prezente.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×