English

Kakavijë, rritet fluksi i lëvizjes në drejtim të Greqisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e mërkurë në doganën e Kakavijës është rritur fluksi i lëvizjes në drejtim të Greqisë.

- Advertisement -

Në këto ditë të para të 2024 bashkatdhetarët tanë që jetojnë dhe punojnë në Greqi kthehen në shtetin fqinjë pasi kanë kaluar festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri pranë të afërmve në vendlindje.

Sipas Policisë Kufitare në Gjirokastër gjatë 24 orëve të fundit në drejtim të Greqisë udhëtuan 6  366 persona dhe 1 802 automjete ndërsa fluks i ulët është regjistruar në hyrje të tokës shqiptare.

Policia shqiptare punon me 5 sportele në dalje duke shmangur radhët e pritjes ndërkohë që dhe pala greke ka shtuar sportelet e kontrollit të dokumenteve.

Fluksi i lëvizjes në doganën e Kakavijës pritet të jetë i lartë përgjatë gjithë javës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?