‘Kam marrë mesazhe urrejtjeje’, e afërmja e aktorit: Askush nuk e di çfarë ndodhi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anisela Zhupani, e afërme e aktorit Florind Belliu i cili humbi jetën tragjikisht në SHBA disa ditë më parë tha se nisma e saj për donacione GOFUNDME, tha se në më pak se 24 orë janë grumbulluar 50 mijë dollarë për fëmijët e çiftit të ndjerë.

Ajo sqaroi se paratë do përdoren për rritjen e fëmijëve dhe nuk kanë lidhje me kujdestarinë e fëmijëve, gjë për të cilën siç tha është ende herët të flitet.

Zhupani u shpreh se kanë qenë të shumtë njerëzit që pasur dëshirë të kontribuojnë për 2 fëmijët e mitur por shtoi se ka marrë edhe shumë mesazhe urrejtjeje të cilat siç tha nuk kanë vend në një moment të tillë.

- Advertisement -

“Ka pasur shumë që thjesht kanë dërguar paratë. Ka pasur një pjesë shumë të madhe të njerëzve që kanë dërguar mesazhe urrejtje. Ka pasur donatorë dhe është ajo pjesa tjetër që nuk dua ta përmend. Ka shumë urrejtje dhe është e pavend. Ajo që ndodhi, ndodhi, nuk e dimë si ndodhi. Më dhemb shpirti për ata dy engjëj se bota iu shemb. Të paktën këta fëmijë të marrin dashurinë e familjarëve të tyre. Më dhemb shpirti për ata dy engjëj se bota iu shemb”, tha Zhupani.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×