Kapet në Spanjë Hektor Ndoka, kërkohej në Shqipëri për atentat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këto janë pamjet kur policia nacionale e Spanjës arreston në Madrid Hektor Ndokën. 33-vjeçari, foton e së cilit e ka siguruar Euronews Albania ishte shpallur në kërkim nga autoritetet shqiptare si një nga planifikuesit e vrasjes së Preng Palucës.

Sipas mediave spanjolle, gjatë prangosjes Ndokës iu gjetën dhe 3 armë zjarri e municion luftarak. Ai u shpall në kërkim më 8 dhjetor të vitit 2021 nga drejtoria vendore e policisë Lezhë së bashku me Edmir Vlashin, i cili vijon të jetë në arrati.

Të dy këta persona dyshohet se kishin planifikuar vrasjen e Preng Palucës në Tiranë, ngjarje kjo që nuk u finalizua. Dyshohet se motiv i tentativës ishte një konflikt për prishje të pazareve të drogës, jashtë vendit.

- Advertisement -

Në atë kohë policia sekuestroi mina me telekomandë, automatikë, kallashnikovë e municione të shumta luftarake. Hektor Ndoka pritet të ekstradohet në Shqipëri, ndërsa referuar mediave spanjolle policia ka vënë në pranga dhe një tjetër shqiptar me precedent të theksuar kriminal, emri i të cilit nuk bëhet me dije. Sipas autoriteteve spanjolle edhe këtij shtetasi i janë gjetur 3 armë automatikë dhe eksplozivë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

TË FUNDIT

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

Humbën rrugën ndërsa eksploronin Pogradecin, gjenden 5 turistët çekë

Policia e Pogradecit u shkoi në ndihmë 5 turistëve çekë, të cilët kishin humbur rrugën, duke eksploruar zonën e Jollës. Ditën e sotme, një grup...

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×