English

Keqpërdorimi i armëve në Shqipëri, OSBE asistencë për uljen e përhapjes së tyre

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria vijon të ketë probleme përsa i përket përhapjes dhe keqpërdorimit të armëve. Në këtë kuadër OSBE prezantoi në Elbasan projektin e asistencës ndaj autoriteteve shqiptare për uljen e rrezikut të përhapjes së armëve.

- Advertisement -

Ambasadori mori pjesë në mbledhjen e Këshillit Vendor për Siguri publike ku dhe nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi dhe mirëkuptimi me bashkinë Elbasan. 

OSBE vuri në dukje se problemi i armëve të lehta nuk është vetëm shqiptar ndaj dhe asistenca e këtij projekti do të shtrihet edhe në vendet e rajonit. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?