Kevin Spacey akuzohet për shtatë raste të tjera të abuzimit seksual në Britani

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori Kevin Spacey është akuzuar për shtatë vepra të tjera seksuale në Britaninë e Madhe.

Fituesi i Oskarit tani po akuzohet në atë vend për gjithsej 12 raste të dhunës seksuale që dyshohet se kanë ndodhur gjatë kohës që ai ishte në krye të teatrit “Old Vic” të Londrës.

Zyra e Prokurorit Mbretëror njoftoi se aktakuza u zgjerua për të përfshirë edhe tre raste të tjera të sjelljes së pahijshme, tre sulme seksuale dhe një rast të detyrimit të një personi për t’u përfshirë në aktivitet seksual pa pëlqimin e tyre, raporton “The Hollywood Reporter”.

- Advertisement -

“Prokuroria e Britanisë miratoi një akuzë shtesë kundër Kevin Spacey, 63 vjeç, për një seri sulmesh seksuale ndaj një burri midis viteve 2001 dhe 2004. Ajo miratoi gjithashtu një akuzë për detyrimin e një personi për t’u përfshirë në aktivitet seksual pa pëlqimin e tyre. Ngritni akuza pas mbledhjes së provave në hetimin e Policisë Metropolitane”, tha Rosemary Ainslie, kreu i Degës së Posaçme për Krimet e Shërbimit të Prokurorisë në Britaninë e Madhe.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...

Tensionet në Veri, Haradinaj: Kurti dhe Osmani e kthyen vendin 10 vite pas

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Veri dhe me qëndrimet që kanë...

U kap me 45 kg kokainë e mbi 400 mijë euro cash, dënohet shqiptari në Itali

Një 46-vjeçar shqiptar është dënuar me 4 vite dhe 5 muaj burg pasi u kap me 45 kilogramë kokainë dhe me 404 mijë euro...

TË FUNDIT

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...

Tensionet në Veri, Haradinaj: Kurti dhe Osmani e kthyen vendin 10 vite pas

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Veri dhe me qëndrimet që kanë...

U kap me 45 kg kokainë e mbi 400 mijë euro cash, dënohet shqiptari në Itali

Një 46-vjeçar shqiptar është dënuar me 4 vite dhe 5 muaj burg pasi u kap me 45 kilogramë kokainë dhe me 404 mijë euro...

“Pranuan bashkëpunimin me Metën, jo me ne”, Pampuri: E çuan PD-në në katastrofë

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri tha për Euronews Albania se grupimi i Rithemelimit, e çoi Partinë Demokratike drejt katastrofës, pasi sipas saj rezultatet...

Aksident i rëndë në Itali, bie në humnerë autobusi me fëmijë

Një autobus është përfshirë në një aksident dhe ka dalë nga rruga në provincën Massa Carrara, në lokalitetin Tecchia Rossa, midis Pontremolit dhe Zerit. Mediat...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×