Kim takon Ballukun si zv.kryeministre: Të çrrënjoset korrupsioni i zyrtarëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim zhvilloi të premten një takim me Belinda Ballukuin, një ditë pasi ajo u emërua në postin e zv.kryeminstres në vend të Arben Ahmetajt, i shkarkuar nga kjo detyrë me firmë të kryeministrit Edi Rama.

Përmes një postimi në Twitter, Kim shprehet se me zv.kryeministren e re ka diskutuar rëndësinë e hapave më konkretë për të çrrënjosur korrupsionin, ‘për t’u siguruar që zyrtarët të veprojnë sipas standardeve më të larta dhe të zbatojnë reformën në drejtësi’.

- Advertisement -

“Siç e ka bërë të qartë presidenti Biden, SHBA e sheh korrupsionin si një kërcënim të sigurisë kombëtare dhe ne do të ndërmarrim veprime në përputhje me rrethanat”, shkruan ndër të tjera ambasadorja Kim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të thellë në transfertë,...

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatit të viktimave, Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

TË FUNDIT

Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të thellë në transfertë,...

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatit të viktimave, Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Serbisë duhet t’i kërkohet llogari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi këtë të premte një takim me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×