English

Kishin mbetur të bllokuar në Gaza, familja e kryeministrit skocez arrin të largohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Familja e kryeministrit të Skocisë Humza Yousaf është larguar nga Gaza përmes kalimit Rafah, duke qenë të bllokuar në territor që nga sulmet e Hamasit në Izrael më 7 tetor.

- Advertisement -

Sipas BBC ata janë në mesin e 127 personave të listuar në seksionin e Britanisë së Madhe për nisjet e miratuara nga Gaza sot.

Në një deklaratë nga Yousaf dhe gruaja e tij Nadia El-Nakla thuhet:

“Ne jemi shumë të kënaqur të konfirmojmë se prindërit e Nadia ishin në gjendje të largoheshin nga Gaza përmes Kalimit Rafah këtë mëngjes.

Këto katër javët e fundit kanë qenë një makth i gjallë për familjen tonë, ne jemi shumë mirënjohës për të gjitha mesazhet ngushëlluese dhe lutjet që kemi marrë nga e gjithë bota, dhe në të vërtetë nga i gjithë spektri politik në Skoci dhe në Mbretërinë e Bashkuar.”

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?