Kosova ndan 1,7 milion euro për punonjësit shëndetësorë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria e Kosovës do të ndajë rreth 1,7 milion euro për punonjësit e sistemit shëndetësor në vend.

Vendimi për ndarjen e këtij fondi, u miratua këtë të hënë pas një mbledhjeje qeverie që u zhvillua online.

Ky fond do të shkojë për pagat e 1,271 punonjësveshëndetësorë dhe stafin mbështetës, lidhur me menaxhimin e situatës me COVID-19, për periudhën 15 mars – 15 qershor 2022.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit, Kosova ka regjistruar 5 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje jete. Deri më tani, në Kosovë janë kryer 102.721 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet...

Asteroidi “puth” tokën, ndër objektet që kanë kaluar më afër planetit ndonjëherë

Një asteroid i ka kaluar Tokës në një distancë shumë të afërt, madje më pranë dhe se disa satelitë. Asteroidi 2023 BU kaloi në fund të...

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...

TË FUNDIT

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet...

Asteroidi “puth” tokën, ndër objektet që kanë kaluar më afër planetit ndonjëherë

Një asteroid i ka kaluar Tokës në një distancë shumë të afërt, madje më pranë dhe se disa satelitë. Asteroidi 2023 BU kaloi në fund të...

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...

Merrnin para nga farmacitë, kush janë zyrtarët e Agjencisë së Barnave të arrestuar

Besiana Xhelilaj përgjegjëse e Agjencisë së Barnave dhe Luan Çiçi, 35 vjeç, specialist i Agjencisë së Barnave u arrestuan ditën e sotme në kuadër...

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu dhe për veprën...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×