Kreshnik Spahiu: Mjetet lundruese, luks i familjeve të oligarkëve dhe politikanëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Sot për sot, mjetet lundruese janë mjete luksi vetëm i familjeve të oligarkëve dhe politikanëve shqiptarë.”

Kështu u shpreh juristi Kreshnik Spahiu në një intervistë për “Euronews Albania”.

Sipas tij, nëse bëhet një monitorim i pronarëve të mjeteve lundurese, 70% e tyre do të jenë fëmijë ose të afërm të ministrave, politikanëve dhe qeveritarëve shqiptarë.

- Advertisement -

“Mendoj se nëse bëhet një monitorim i pronarëve apo drejtuesve të mjeteve lundruese, kam bindjen absolute se 70% e tyre dalin fëmijë, nipa, kunetër të ministrave, politikanëve, qeveritarëve. Sot për sot, mjetet lundruese janë mjete luksi vetëm i familjeve të oligarkëve dhe politikanëve shqiptarë”, theksoi ai.

Në lidhje me protestën për vdekjen e 7-vjeçare në Himarë disa ditë më parë, juristi nënvizoi se qëllimi ishte legjitim dhe i drejtë.

Spahiu shtoi se shteti shqiptar, pa përgatitur infrastrukturën ligjore dhe logjistike, lejoi me pa të drejtë aktivitetin e mjeteve lundruese duke shkaktuar një kaos në bregdet.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Bledar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

Asgjësohen 285 bimë kanabis në Krujë, arrestohet 1 person, në kërkim djali i tij

Një person është arrestuar në Krujë dhe djali i tij është shpallur në kërkim, pasi në banesën e tij në Nikël të Krujës kishin...

Eksperti zbardh planet e Vuçiç për veriun e Kosovës

Analisti Drizan Shala, foli në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, duke thënë se 700 pjesëtarët e NATO-së dhe të KFOR...

TË FUNDIT

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Bledar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

Asgjësohen 285 bimë kanabis në Krujë, arrestohet 1 person, në kërkim djali i tij

Një person është arrestuar në Krujë dhe djali i tij është shpallur në kërkim, pasi në banesën e tij në Nikël të Krujës kishin...

Eksperti zbardh planet e Vuçiç për veriun e Kosovës

Analisti Drizan Shala, foli në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, duke thënë se 700 pjesëtarët e NATO-së dhe të KFOR...

Gjykata europiane dënon Rusinë lidhur me helmimin e Navalnyt, ja gjoba që do paguajë

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut (ECHR) e dënoi Rusinë më 6 qershor për dështimin në hetimin e duhur të helmimit të opozitarit...

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata të cilët kanë...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×