3 ngjarje në 2 muaj, kronika e paralajmëruar e vdekjes në plazh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ngjarja e një dite më parë në Himarë është një kronikë e paralajmëruar. Në fund të korrikut dy aksidente me mjete lundruese për pak sa nuk sollën tragjedi.

Asnjeri prej autoreve nuk është sot në qeli.

Në 16 korrik Gjergj Priftuli humbi kontrollin dhe doli në bregdet duke plagosur dy të rinj që po qëndronin në shezlong.

- Advertisement -

Hetuesit dyshojnë se Priftuli nuk arriti të kontrollonte mjetin lundrues për shkak të shpejtësisë së lartë. Gjykata e Vlorës e nxori nga qelia 37-vjeçarin dhe do të hetohet në “Arrest shtëpie”.

Ndërkohë një tjetër ngjarje u regjistruar në 18 korrik në plazhet e jugut. Një 40-vjeçar, kaloi perimetrin e sigurisë dhe hyri në hapësirën e dedikuar vetëm pushuesve duke plagosur rëndë një 7-vjeçar i cili po notonte afër bregut

Gjykata e shkallës së parë të rrethit gjyqësor Vlorë, vendosi masën “detyrim paraqitje” ndaj Andis Korreshit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

TË FUNDIT

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...

Si po tkurret Venecia, qyteti-lagunë pre e ndryshimeve demografike

Turistët në një gondola që rrëshqasin në ujërat e qeta të kanalit. Kjo është pamja ikonë e Venecias, që njihet në mbarë botën, por...

Deklarata e fortë e Putin: Po kërcënohemi nga tanket gjermane

Në një fjalim të mbajtur me rastin e 80-vjetorit të betejës së Stalingradit, Vladimir Putin e ka krahasuar pushtimin e Ukrainës me luftën kundër...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×