English

Kryeministri britanik Boris Johnson shtrohet në spital nga COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri britanik Boris Johnson është shtruar në spital për t’iu nënshtruar disa analizave, 10 ditë pasi ka rezultuar pozitiv ndaj coronavirusit, deklaron kryeministria. 

- Advertisement -

Ai  “vazhdon të ketë simptoma të dukshme”, ka thënë një zëdhënëse, “duke përfshirë edhe temperaturë të lartë”. 

Kjo u përshkrua si një “lëvizje parandaluese”, e ndërmarrë nga këshillat e mjekut.

Kryeministri vazhdon të jetë në krye të qeverisë, dhe i nxit qytetarët të ndjekin këshillat e tij të distancimit shoqëror. 

“Sipas këshillave të mjekut të tij, kryeministri është shtruar sot në spital për t’iu nënshtruar disa analizave”. 

“Ky është një hap parandalues, pasi kryeministri vazhdon të ketë simptoma të dukshme të coronavirusit, dhjetë ditë pasi rezultoi pozitiv ndaj COVID-19”, është shprehur zëdhënësja.

Boris Johnson ka punuar nga shtëpia që në momentin kur u njoftua se analiza e tij e coronavirusit ishte pozitive, më 27 mars. 

Për herë të fundit ai është parë në publik të enjten duke duartrokitur nga kryeministria.

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?