English

Policia bllokon lëvizjen te Liqeni, Rama: Numri i të prekurve do rritet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri, Edi Rama në një dalje për mediat ka bërë të ditur se do të ndalohen shëtitjet në Liqenin Artificial në Tiranë por dhe në të gjitha parqet dhe pikat e grumbullimit të njerëzve në qytete të tjera.

- Advertisement -

Z. Rama paralajmëroi se, ende nuk ka mbërritur situata më e keqe dhe se duhet të përgatitemi për rritjen e numrit të personave të infektuar me COVID-19. Ai paralajmëroi se në dy javët e ardhshme numri i të prekurve do të vijë duke u rritur, duke shtuar se vetëm në javën e tretë mund të bëhet një bilanc.

“Numri i personave që do të bëhen për spital do të jetë më i madh se sa numri i shtretërve. Këtë problem e kanë pasur dhe vende të tjera, siç tregoi dhe rënia në kolaps e sistemit shëndetësor në Lombardi”, deklaroi Kryeministri.

Ndërkohë nga ana tjetër nënvizoi se masat e ndërmarra do të parandalojnë përhapjen e gjerë. Ndaj z. Rama u bëri apel qytetarëve që të qëndrojnë të izoluar në shtëpitë e tyre.

Pak minuta pas deklaratës së bërë nga Kryeministri, forcat e policisë kanë ndaluar qytetarët që të bëjnë xhiron e zakonshme në Liqenin Artificial, qoftë në këmbë qofte dhe me bicikletë.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?