Bislimi: Serbia shfrytëzoi takimin në Bruksel për të mashtruar ndërkombëtarët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Zëvendëskryeministri i parë për integrim europian, zhvillim dhe dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi deklaroi se Serbia e shfrytëzoi takimin e djeshëm në Bruksel për të mashtruar ndërkombëtarët.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Beslimi tha se takimi ishte thirrur pas garancive se pala serbe do të ishte konstruktive dhe se do të kishte propozime konkrete për zgjidhje për problemin e targave.

Sipas Bislimit, pala serbe nuk ishte e gatshme për bashkëpunim, teksa shtoi se kjo ishte mundësia e fundit për të gjetur një zgjidhje për targat e automjeteve.

Ai i cilësoi si të pakuptimta deklaratat e palës serbe, të cilët thanë se delegacioni i Kosovës nuk ishte e gatshme për takim trepalësh.

Takimi mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë të premten në Bruksel është mbyllur pa asnjë marrëveshje për targat. Lajmin e bëri të ditur fillimisht i dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialog, Miroslav Lajçak.

LEXONI GJITHASHTU


4 COMMENTS

    • Ca lajmesh jane keto. Nuk mund te shkruhet shkurt ca propozon secila pale? Eshte e qarte qe Serbia eshte ne veshtiresi per cdo lloj marreveshje me Kosoven pasi duhet te firmose ne krah te nje shteti qe nuk e njeh. Sa me shume marreveshje te kete aq me shume qeveritaret serbe e pranojne shtetin kosoves si te pavarur. Kjo i ndihmon edhe ata perballe nje populli te llastuar si nga lindja edhe nga perendimi

  1. Edhe ky Bislimi u plakë e hala kishe po tregon se ku ashte problemi.
    E ku ashte problemi qe 20 vite ha ku je konë deri tash. hajt shko rahatohu edhe pak se sa te ka mbet ty edhe mustafes leje Kurtin ne ta perfundon punen se ju pleqt veq e keni bo muuuuut deri tash.te fala rinise te kosoves

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...


TË FUNDIT

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...

Rihapet opera e Kievit, 300 persona shijojnë performancën

Shtëpia kombëtare e Operës në Kiev është rihapur për herë të parë që pas nisjes së pushtimit rus më 24 shkurt. Teatri i kryeqytetit mirëpriti një audiencë të vogël për një program operistik...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER