Michel: Shqipëria ka plotësuar çdo kusht për hapjen e negociatave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Rama tha se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet për hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Procesit të integrimit i duhen dhënë energji të reja përmes reformave, tha kreu i KE, në mënyrë që ai të përshpejtohet, pa pritur që të gjitha kushtet të plotësohen.

“Duhet t’i japim energji të reja procesit të integrimit për të krijuar stimuj të rinj për reforma dhe për të përshpejtuar procesin e integrimit. Po punojmë që të japim rezultate konkrete. Po bëjmë përshpejtimin e integrimit. Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet për hapjen e negociatave për anëtarësim dhe bisedimet duhet të nisin sa më shpejt”, tha Michel.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Shkon në 36 numri i viktimave në Tajlandë, mes tyre 23 fëmijë. Si ndodhi sulmi

Të paktën 36 persona kanë vdekur, mes tyre 23 fëmijë, në masakrën në një qendër të kujdesit për fëmijët në verilindje të Tajlandës. Sulmuesi i...

FOTO | Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e PSE-së? E-maili që qarkulloi

Mesditën e së enjtes qarkulloi në media një e-mail ku pretendohet se Partia Socialiste Europiane, i ka ndaluar Ilir Metës pjesëmarrjen në kongresin që...

“Arrest shtëpie” për ish-deputetin e PS-së, gjykata pranon kërkesën

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është liruar nga qelia, pasi GJKKO ka pranuar kërkesën e tij për masë sigurie më të butë. Gjykata pranoi...

TË FUNDIT

Shkon në 36 numri i viktimave në Tajlandë, mes tyre 23 fëmijë. Si ndodhi sulmi

Të paktën 36 persona kanë vdekur, mes tyre 23 fëmijë, në masakrën në një qendër të kujdesit për fëmijët në verilindje të Tajlandës. Sulmuesi i...

FOTO | Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e PSE-së? E-maili që qarkulloi

Mesditën e së enjtes qarkulloi në media një e-mail ku pretendohet se Partia Socialiste Europiane, i ka ndaluar Ilir Metës pjesëmarrjen në kongresin që...

“Arrest shtëpie” për ish-deputetin e PS-së, gjykata pranon kërkesën

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është liruar nga qelia, pasi GJKKO ka pranuar kërkesën e tij për masë sigurie më të butë. Gjykata pranoi...

Qindra fluturime të anuluara për shkak të grevës së pilotëve në Gjermani 

Greva e pilotëve të linjës ajrore me kosto të ulët Eurowings e detyroi kompaninë gjermane të anulojë rreth 250 fluturime sot. Një degë e Lufthansa...

Partia e Lirisë: Meta s’është ndaluar për Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Zyrtarë të Partisë së Lirisë kanë mohuar për Euronews Albania lajmin që qarkulloi në media se kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta i...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?