Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes.

Ajo çka vihet re është fitorja e thellë e ish kryeministrit Berisha përballë kandidatit tjetër Ibsen Elezi. Rezultatet konkretisht janë si më poshtë:

Në Pogradec kanë votuar 516 persona
484 vota Sali Berisha
32 vota Ibsen Elezi

Në Devoll kanë votuar 1225 persona
1082 vota Sali Berisha
135 Ibsen Elezi.
8 vota të pavlefshme.

Në Maliq kanë votuar 1278 persona
1266 vota Sali Berisha
10 vota Ibsen Elezi.
2 vota të pavlefshme.

Në Kolonjë kanë votuar 394 persona
356 vota Sali Berisha
38 vota Ibsen Elezi
6 vota të pavlefshme

Në Korçë kanë votuar 665 persona
621 vota Sali Berisha
36 vota Ibsen Elezi
8 vota të pavlefshme

Durrës (Sukthi, Manza, Ishmi)

Votuar në total: 1761 anëtarë

Sali Berisha: 1582 vota

Ibsen Elezi: 161 vota

Të pavlefshme: 18 vota

Shijak

Votuar në total: 478 anëtarë

Sali Berisha: 465 vota

Ibsen Elezi: 13 vota

Krujë

Votuar në total: 538 anëtarë

Sali Berisha: 523 vota

Ibsen Elezi: 14 vota

Të pavlefshme: 1 votë

 

 

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

TË FUNDIT

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

Bjellorusia është kërcënuar nga Ukraina, pretendon Lukashenko

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko tha të shtunën se Ukraina ishte përpjekur të godiste objektet ushtarake në territorin bjellorus tre ditë më pare. Agjencia shtetërore...

Zbulohet bima e parë mishngrënëse që kap prenë nën tokë

Shkencëtarët kanë zbuluar një bimë mishngrënëse që rrit nëntokë rrënjë që kapin gjahun, duke u ushqyer me krijesa nëntokësore si krimbat, larvat dhe brumbujt. Lloji i...