Hidhet poshtë padia kundër Ronaldos për përdhunim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Një gjykatë në SHBA ka hedhur poshtë akuzat për përdhunim ndaj Kristiano Ronaldos.

Kathryn Mayorga akuzoi se futbollisti i Mançester Junajted e kishte përdhunuar në një hotel në Las Vegas në 2009.

Ajo raportohet se arriti një marrëveshje me portugezin në 2010, duke marrë 375 mijë dollarë.

Por, pavarësisht kësaj, Mayorga ka kërkuar nga Ronaldo miliona dollarë.

Ajo ka deklaruar se për shkak të traumës emocionale është shtyrë për të pranuar ofertën.

Sipas gjykatës, avokati i Mayorga e persekutoi Ronaldon duke përdorur dokumente të vjedhura dhe dokumente të fshehta të çështjes.

Për shkak të kësaj, gjykata i ka mohuar Mayorga të drejtën për të ndjekur çështjen duke e pushuar atë.

Në 2019, prokurorët në SHBA thanë se Ronaldo nuk do të përballet me akuzën e përdhunimit për shkak se nuk ka prova të arsyeshme për dyshimin.

Në 2009, Mayorga denoncoi përdhunimin por pa dhënë detaje se ku kishte ndodhur dhe kush ishte përdhunuesi.

Ronaldo nuk e ka mohuar takimin me të në Las Vegas por sipas tij marrëdhënie ka qenë me konsensus.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shtrenjtohet energjia elektrike në Maqedoninë e Veriut

Prej muajit të ardhshëm, qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të paguajnë fatura më të shtrenjta për energji elektrike, për mesatarisht 7.4 përqind. Njoftimin e...

Civici: Mashtruesit financiarë janë gjenialë, gjejnë dobësitë e sistemit

Ekonomisti dhe autori i librit "Mashtruesit financiarë", Ardian Civici thotë se këta persona janë gjenialë, pasi arrijnë që të gjejnë dobësitë e sistemit dhe...

Grevat dhe vonesat në aeroporte çorodisin transportin ajror në BE

Grevat, vonesat dhe mungesa e stafit po e kthejnë transportin ajror evropian në ferr për këtë verë. Shtetasi belg Daniel Rothier është mes viktimave. Udhëtimi...

TË FUNDIT

Shtrenjtohet energjia elektrike në Maqedoninë e Veriut

Prej muajit të ardhshëm, qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të paguajnë fatura më të shtrenjta për energji elektrike, për mesatarisht 7.4 përqind. Njoftimin e...

Civici: Mashtruesit financiarë janë gjenialë, gjejnë dobësitë e sistemit

Ekonomisti dhe autori i librit "Mashtruesit financiarë", Ardian Civici thotë se këta persona janë gjenialë, pasi arrijnë që të gjejnë dobësitë e sistemit dhe...

Grevat dhe vonesat në aeroporte çorodisin transportin ajror në BE

Grevat, vonesat dhe mungesa e stafit po e kthejnë transportin ajror evropian në ferr për këtë verë. Shtetasi belg Daniel Rothier është mes viktimave. Udhëtimi...

Lajçak pas takimit me Rakiç: Biseduam për procesin e dialogut

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak vizitoi këtë të mërkurë Mitrovicën e Veriut. Lajçak u takua me ministrin për Komunitete...

Mediat institucione shantazhi, raporti: Gazetarët censurohen, AMA politik

Media në Shqipëri ka bërë hapa prapa. Liria e shprehjes dhe e drejta e informimit, edhe pse të garantuara në Kushtetutë nuk kanë gjetur...