Kush është Agim Kajmaku, nga politika te telashet me drejtësinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Askush nuk e njihte kontributin në Partinë Socialiste të Agim Kajmakut deri në momentin që ai u kandidua për të drejtuar bashkinë Vorë, në zgjedhjet lokale të 2019.

Ende edhe sot nuk dihet se cilat ishin kriteret që çuan socialistët drejt këtij emri i cili drejtonte këtë bashki vetëm për dy muaj.

Emri i tij filloi të lakohej nga opozita në verën e 2019 si një person që kishte fshehur arrestimin në Greqi në vitin 2003.

Ai ishte ndaluar në këtë vend për akuzën e falsifikimit të parave me identitetit Jorgo Toto.

Nuk vonoi shumë dhe në nëntor të 2019 dhe prokuroria kërkoi arrestimin e Kajmakut i cili nuk u gjend deri në korrik të 2020.

Ai ishte shtruar në një spital privat me probleme të rënda shëndetësore çka bëri që gjykata la lironte.

Problemet me drejtësinë nuk ndikuan që Kajmaku dhe familjarë të tij të fitonin disa tenderë nga institucionet që kanë të bëjnë mirëmbajtjen e sipërfaqeve të gjelbra.

Fidanishtet dhe gjelbërimi është biznesi i familjes Kajmaku dhe pikërisht për këtë arsye kishte shkuar në Itali.

Në vazot ku ai kishte vendosur fidanët, policia e vendit fqinj gjeti 20 kilogramë kokainë.

Autoritet italiane nuk kanë bërë publike shumë detaje të operacionit se cili është origjina e drogës dhe destinacioni i saj përfundimtar.

Ndërsa lëvizjet e Agim Kajmakut do të verifikohen për të sqaruar mënyrën si ka hyrë në Itali.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Kasa: S’mund të flasim për rritje të madhe të turizmit kur plazhet janë bosh

Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar tha se përkundër shifrave të publikuara nga kryeministri ky sezon turistik është poshtë pritshmërive pas 2 vjetëve...

Langya mund të jetë ‘maja e ajsbergut’ për patogjenë të tjerë, sipas disa studiuesve

Një grup shkencëtarësh kanë kërkuar më shumë mbikëqyrje për një virus të ri të zbuluar tek dhjetëra njerëz në Kinën lindore që mund të mos...

I riu qëlloi familjen, detaje nga ngjarja me 11 viktima në Mal të Zi

Ngjarja tragjike në Cetinje, Mal të Zi, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur, mes tyre një polic dhe fëmijë, nisi nga...

TË FUNDIT

Kasa: S’mund të flasim për rritje të madhe të turizmit kur plazhet janë bosh

Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar tha se përkundër shifrave të publikuara nga kryeministri ky sezon turistik është poshtë pritshmërive pas 2 vjetëve...

Langya mund të jetë ‘maja e ajsbergut’ për patogjenë të tjerë, sipas disa studiuesve

Një grup shkencëtarësh kanë kërkuar më shumë mbikëqyrje për një virus të ri të zbuluar tek dhjetëra njerëz në Kinën lindore që mund të mos...

I riu qëlloi familjen, detaje nga ngjarja me 11 viktima në Mal të Zi

Ngjarja tragjike në Cetinje, Mal të Zi, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur, mes tyre një polic dhe fëmijë, nisi nga...

Lojtari më mirë i sezonit 2021-2022, të nominuarit kryesorë të UEFA

Karim Benzema, shoku i tij i skuadrës tek Real Madrid Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre të nominuarit kryesorë që janë në garë për...

11 viktima nga një sulm në Malin e Zi

Një sulm ka ndodhur në Cetinje, një qytet në Malin e Zi rreth orës 16:00 të së premtes. 11 persona vdiqën, ndërsa 10 u...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?