5 milionë euro për makina me qira, Policia e Shtetit hap tenderin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Shtetit do të ketë një flotë të re makinash. Por kjo nuk do të kalojë pa kosto në buxhetin e këtij institucioni.

Rreth 5 milionë euro do harxhojë Policia e Shtetit për marrje me qira të automjeteve.

Në lajmërimin e bërë në buletinin e Agjencisë së Prokurimit Publik thuhet se ato janë mjete operacionale. Kontrata është e ndarë në dy lote me nga rreth dy milionë euro secili.

Gjysma e këtyre parave, Policia e Shtetit do t’i harxhojë për të marrë mjete me qira me lëndë djegëse, ndërsa gjysma tjetër për mjete elektrike.

Në total, policia do të marrë 134 makina. 67 prej tyre elektrike dhe 67 të tjerat do të punojnë me karburant. Kostoja ditore e tyre do jetë rreth 26 euro.

Kontrata do të jetë 4-vjeçare dhe kompanitë kanë kohë deri në 11 korrik për të paraqitur ofertat.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Berisha: Shqipëria ka potencial për të dalë nga kriza, prodhon 1 mln ton na

Kryetari i Partisë demokratike Sali Berisha zhvilloi paditen e së martës një takim me ekspertë të energjetikës dhe hidrokarbureve me temë “Kriza, nafta, çmimet...

‘Stuhi’ politike në Uashington pas Bastisjes së Trump nga FBI

Bastisja e pronës së Donald Trump nga agjentët e FBI-së ka shkaktuar një stuhi politike në mbarë Shtetet e Bashkuara. Për mbështetësit e miliarderit të...

Lista e qyteteve më të mira për të jetuar në vitin 2022

Raporti i Indeksit Global të Jetueshmërisë publikohet çdo vit nga The Economist Intelligence Unit. Dhe për herë të tretë në 5 vitet e fundit, Viena...

TË FUNDIT

Berisha: Shqipëria ka potencial për të dalë nga kriza, prodhon 1 mln ton na

Kryetari i Partisë demokratike Sali Berisha zhvilloi paditen e së martës një takim me ekspertë të energjetikës dhe hidrokarbureve me temë “Kriza, nafta, çmimet...

‘Stuhi’ politike në Uashington pas Bastisjes së Trump nga FBI

Bastisja e pronës së Donald Trump nga agjentët e FBI-së ka shkaktuar një stuhi politike në mbarë Shtetet e Bashkuara. Për mbështetësit e miliarderit të...

Lista e qyteteve më të mira për të jetuar në vitin 2022

Raporti i Indeksit Global të Jetueshmërisë publikohet çdo vit nga The Economist Intelligence Unit. Dhe për herë të tretë në 5 vitet e fundit, Viena...

‘Paratë e BE për inceneratorët’, AZHBR: Sulme politike, fondet monitorohen

Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural mohon akuzat se fondet e Bashkimit Europian janë shpërdoruar. Ajo thotë se të gjitha paratë që vijnë nga Europa...

Tërhoqi zvarrë qenin me makinë, arrestohet 55-vjeçari nga Vlora

Policia e Vlorë ka arrestuar një 55-vjeçar pasi tërhoqi zvarrë me makinë një qen. Policia sqaron se pas publikimit në rrjetet sociale të pamjeve të...


Sondazh