Bushati: Vuçiç po tenton të na ndajë nga BE, Shqipëria ombrellë për Serbinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ se diskutimi i kryeministrit Edi Rama për mundësinë e bojkotit nga Shqipëria të samitit të BE me Ballkanin Perëndimor është akt i paprecedentë.

Sipas Bushatit, duke u rreshtuar përkrah Vuçiçit, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po i bëhen ombrellë Serbisë për ta mbrojtur nga diskreditimi që do t’i bëhej për qëndrimin ndaj Rusisë.

“S’ka ndodhur kurrë që Shqipëria të bojkotojë një samit të BE. Pse duhet të koordinohemi me Serbinë për një gjë për të cilën kjo e fundit s’ka asnjë lidhje. Pse nuk do Vuçiç të jetë në Samitin e BE? Pasi atje do t’i kërkohet pse nuk i ka vënë sanksione Rusisë. Shkupi dhe Tirana bëhen ombrellë për ta ruajtur Vuçiç nga diskreditimi. Kemi një dalje nga aksi; të arrijë Vuçiçi të ndajë Shqipërinë nga BE është një akt shumë i rëndë”, tha Bushati.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Eshte e pandershme nga Euronews qe ne te njejtin emision te jene Bushati dhe Haxhiu, sepse Bushati ka IQ shume me te larte se ai tjetri. Haxhiu gjithashtu ka probleme me motoriken e te folurit dhe eshte inferior ne raport me gjuhen standarde. Nga mendimet e shkeputura qe i jep ai poashtu le te kuptohet se mund te vuaje nga Parkinsoni.
    Euronews duhet menjehere ta korrigjoje gabimin sepse te gjithe kosovaret ndjehen te ofenduar nga Baton Haxhiu..

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Burg për 29-vjeçaren që aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "Arrest me burg" per 29-vjeçaren, Elinta Garo. Ajo do të qëndrojë në burg për 30 ditë, deri në...

Tensionet Kinë-Tajvan, ishulli reagon me stërvitje ushtarake

Tajvani mbajti një stërvitje ushtarake ditën e enjte, me raketa dhe topa që simuluan një përgjigje ndaj një sulmi eventual kinez. Gjithashtu, autoritetet e ishullit...

Atentati në Vlorë, policia dyshon për vrasës me pagesë

"Nisur nga dinamika e ngjarjes, sesi autorët janë vënë në ndjekje të viktimave, armët që kanë përdorur, mekanizmi, kanë ngritur dyshime të arsyeshme për...

TË FUNDIT

Burg për 29-vjeçaren që aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "Arrest me burg" per 29-vjeçaren, Elinta Garo. Ajo do të qëndrojë në burg për 30 ditë, deri në...

Tensionet Kinë-Tajvan, ishulli reagon me stërvitje ushtarake

Tajvani mbajti një stërvitje ushtarake ditën e enjte, me raketa dhe topa që simuluan një përgjigje ndaj një sulmi eventual kinez. Gjithashtu, autoritetet e ishullit...

Atentati në Vlorë, policia dyshon për vrasës me pagesë

"Nisur nga dinamika e ngjarjes, sesi autorët janë vënë në ndjekje të viktimave, armët që kanë përdorur, mekanizmi, kanë ngritur dyshime të arsyeshme për...

Të përfshirë në një vrasje në 2019-ën, kush ishin dy viktimat e atentatit në Vlorë

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo janë viktimat e atentatit të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës. Ata janë emra të njohur për...

Atentat dhe vrasje për motive të dobëta, 4 viktima në më pak se 24 orë

Katër viktima janë regjistruar në më pak se 24 orë në vend, si pasojë e një atentati dhe dy vrasjeve për motive të dobëta Në...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?