PE i kërkon Serbisë të distancohet nga Rusia: Tregoni se cilën anë mbani

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Parlamenti Europian i ka kërkuar Serbisë të rishikojë qëndrimin e saj ndaj Rusisë.

Ligjvënësit miratuan një dokument përmes të cilit shprehën keqardhjen që Beogradi nuk i është përshtatur linjës së BE-së për vendosjen e sanksioneve pas pushtimit të Ukrainës.

Për eurodeputetët, është urgjente që Serbia të bëjë ndryshime të qasjes së saj, pasi gjithmonë ka parë në drejtime të tjera kur bëhet fjalë për politikën e jashtme.

“Është koha që ky vend të tregojë se cilën anë mban”, thuhet në dokument.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Terroristët pushtojnë një hotel në kryeqytetin e Somalisë 

Sulmues të panjohur morën kontrollin e një hoteli në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, i cili u parapri nga dy shpërthime makinash dhe të shtëna...

Rrëfimet e studentëve serbë që flasin shqip, 5 zhvillimet

Studentët nga Beogradi: Në lokalet serbe dëgjohen këngëtarët shqiptarë Studentët serbë Borivoje Llaziç dhe Nevena Zhivançeviç të cilët studiojnë gjuhën shqipe në Beograd thonë...

Gledis Nano në Vlorë për atentatin me 2 viktima, në ‘sitë’ strukturat e policisë

Drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Gledis Nano ka shkuar mbrëmjen e së premtes në Vlorë pas ngjarjes që tronditi këtë qytet 1...

TË FUNDIT

Terroristët pushtojnë një hotel në kryeqytetin e Somalisë 

Sulmues të panjohur morën kontrollin e një hoteli në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, i cili u parapri nga dy shpërthime makinash dhe të shtëna...

Rrëfimet e studentëve serbë që flasin shqip, 5 zhvillimet

Studentët nga Beogradi: Në lokalet serbe dëgjohen këngëtarët shqiptarë Studentët serbë Borivoje Llaziç dhe Nevena Zhivançeviç të cilët studiojnë gjuhën shqipe në Beograd thonë...

Gledis Nano në Vlorë për atentatin me 2 viktima, në ‘sitë’ strukturat e policisë

Drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Gledis Nano ka shkuar mbrëmjen e së premtes në Vlorë pas ngjarjes që tronditi këtë qytet 1...

Dua Lipa ndan me fansat foto nga Jugu

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa ka ndarë me fansat e saj në Facebook disa foto nga pushimet që po vijon në bregdetin...

Prej 6 vitesh trajner i Kofshës: Është sportist i përmasave të mëdha

Rezultatet janë prej punës dhe disiplinës. Kështu u shpreh për Euronews Albania trajneri Leonard Toska. Ai ka stërvitur prej 6 vitesh 17-vjeçarin, Ertjan Kofsha i...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?