Bordi i Transparencës ul me vetëm 1 lek çmimin e naftës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet.

Kështu duke nisur nga kjo e shtunë, 1 litër naftë do shitet 220 lekë nga 221 lekë/ litri që shitej deri tani.

Benzina do të shitet me 199 lekë/ litri nga 207 lekë/ litri që shitej deri më tani.

Ndërkohë çmimi i gazit të lëngshëm ka mbetur i pandryshuar në 81 lekë për litër.

Bordi thekson se i përmbahet  me përpikëri lëvizjes së bursës Plats të Mesdheut për gazoilin, benzinën, si dhe faturave zyrtare të operatoreve.

“Jo çdo lëvizje e bursës së naftës bruto reflektohet në të njëjtën kohë dhe në të njëjtën masë në bursën e gazoilit dhe benzinës”, thuhet në njoftimin e Bordit të Transparencës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Mendon se Rama dhe Veliaj donin pak nga audienca jote? Përgjigjet Noizy

Koncerti i këngëtarit Noizy u fut live nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj në rrjetet sociale. Këngëtari tha në Euronews Albania se nuk...

Paqe me Stresin, Noizy hap dyert për kolegët me të cilët s’flet në ‘Alpha Show 2023’

Vetëm se jemi artistë, nuk jemi perfekt. Kjo ishte deklarata e Noizyt për Euronews Albania. Në intervistën e tij të parë të gjatë pas “Alpha...

‘Kushtoi mbi gjysmë milion euro’, Noizy: Isha sponsori i vetëm i Alpha Show

Noizy e cilësoi një ëndërr të bërë realitet koncertin Alpha Show, ku u shitën mbi 18 mijë bileta duke tejkaluar çdo event tjetër. Në një...

TË FUNDIT

Mendon se Rama dhe Veliaj donin pak nga audienca jote? Përgjigjet Noizy

Koncerti i këngëtarit Noizy u fut live nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj në rrjetet sociale. Këngëtari tha në Euronews Albania se nuk...

Paqe me Stresin, Noizy hap dyert për kolegët me të cilët s’flet në ‘Alpha Show 2023’

Vetëm se jemi artistë, nuk jemi perfekt. Kjo ishte deklarata e Noizyt për Euronews Albania. Në intervistën e tij të parë të gjatë pas “Alpha...

‘Kushtoi mbi gjysmë milion euro’, Noizy: Isha sponsori i vetëm i Alpha Show

Noizy e cilësoi një ëndërr të bërë realitet koncertin Alpha Show, ku u shitën mbi 18 mijë bileta duke tejkaluar çdo event tjetër. Në një...

A do të vazhdojë të këndojë në klube nate pas koncertit? Përgjigjet Noizy

Në një intervistë për Euronews Albania pas koncertit të tij “Alpha Show” në 14 gusht në sheshin “Nënë Tereza”, Noizy u shpreh se “i...

‘Nata më e bukur e karrierës’, Noizy flet në Euronews Albania për Alpha Show

Këngëtari i njohur i muzikës pop Noizy tregoi në Euronews Albania emocionet e koncertit të 14 gushtit Alpha Show, që siç tha i kaloi...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?