Kreu i SPAK takime në DASH: Po verifikojmë zyrtarë e ish-zyrtarë të lartë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Arben Kraja dhe drejtuesja e BKH-së Aida Veizaj vazhdojnë vizitën e tyre zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ata kanë takuar zyrtarë në Departamentin e Drejtësisë ku në fokus ka qenë lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ne vendin tonë.

Dy zyrtarët e lartë të SPAK dhe BKH do të zhvillojnë takime dhe me drejtues të FBI-së dhe DEA-s dhe temat e diskutimeve do të jenë të njëjta.

Gjithashtu këto takime do shfrytëzohet nga Kraja dhe Veizaj për t’u prezantuar partnerëve amerikanë arritjet e këtyre dy strukturave.

Drejtuesi i SPAK gjatë qëndrimin në SHBA dha një intervistë për Zërin e Amerikës, ku shprehu vendosmërinë për të luftuar korrupsionin .

Ai sqaroi se çështje të rëndësishme po hetohen nga SPAK dhe po verifikohen veprimet e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve në çështjet e koncesioneve ne shëndetësi apo edhe kontratat e inceneratorëve.

Prokurorinë e Posaçme e pret një vjeshtë e ngarkuar, dukë qenë se gjatë muajit korrik u pyetën ish-ministra, drejtorë të rëndësishme në administratë, ish-kryetarë dhe kryetarë aktualë bashkish.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

LDK refuzoi takimin, Begaj: Nuk arrita t’i bashkoja partitë në një tavolinë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj gjatë vizitës së tij të parë në Kosovë është takuar me krerët e institucioneve dhe krerët e opozitës, me...

Zbulohet axhenda e takimit mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të takohen të enjten më 18 gusht në Bruksel, pas më shumë...

Aktorja 95-vjeçare do kandidojë për senatin italian

Ikona e kinemasë italiane Gina Lollobrigida do të kandidojë për Senatin në zgjedhjet e vendit të saj muajin e ardhshëm, disa javë pasi festoi...

TË FUNDIT

LDK refuzoi takimin, Begaj: Nuk arrita t’i bashkoja partitë në një tavolinë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj gjatë vizitës së tij të parë në Kosovë është takuar me krerët e institucioneve dhe krerët e opozitës, me...

Zbulohet axhenda e takimit mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të takohen të enjten më 18 gusht në Bruksel, pas më shumë...

Aktorja 95-vjeçare do kandidojë për senatin italian

Ikona e kinemasë italiane Gina Lollobrigida do të kandidojë për Senatin në zgjedhjet e vendit të saj muajin e ardhshëm, disa javë pasi festoi...

‘Alibeaj nuk ka mbështetës’, Baçi: Kjo opozitë do t’i bashkojë shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike Luan Baci tha se mazhoranca është e trembur nga opozita e re e drejtuar nga Sali Berisha. Sipas tij Enkelejd Alibeaj...

Noizy zbulon mesazhin e të ëmës pas koncertit

Noizy u përlot disa herë gjatë koncertit “Alpha Show” dhe ndër arsyet kryesore ishte nëna e tij. Mesazhet që ajo i dërgonte ishin jo vetëm...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?