A do ketë shkarkim nga Rama, Murrizi: Lleshaj ruajti dinjitetin duke u dorëhequr

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi tha në një intervistë për Euronews Albania se ngjarja e ndodhur disa ditë më parë me 7-vjeçaren në Himarë, bëhet edhe më tragjike për faktin se është kryer nga një funksionar i lartë i policisë.

Murrizi tha se nëse s’ka dorëheqje të 2 ministrave Çuçi dhe Kumbaro, sipas tij përgjegjës për ngjarjen, duhet të ketë shkarkim nga kryeministri.

Teksa komentoi dorëheqjen e ish-ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pas vrasjes së Klodian Rashës nga një efektiv policie, Murrizi tha se Lleshaj ruajti dinjitetin duke u dorëhequr.

Sipas tij, fakti që Lleshaj nuk vinte nga politika, edhe pse ishte promovuar edhe në kohën e PD e bëri më të thjeshtë për të, të ruante dinjitetin duke u dorëhequr gjë të cilën sipas tij Rama nuk ua lejon ministrave të tij.

“Çuçi është plotësisht i varur politikisht. Rama nuk do që ministrat të marrin dinjitet duke u dorëhequr”, tha Murrizi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Ky ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, bardheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air Albania. Edhe pse me një lojtar më pak që prej minutave të...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

TË FUNDIT

Ky ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, bardheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air Albania. Edhe pse me një lojtar më pak që prej minutave të...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?