‘Kam marrë mesazhe urrejtjeje’, e afërmja e aktorit: Askush nuk e di çfarë ndodhi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anisela Zhupani, e afërme e aktorit Florind Belliu i cili humbi jetën tragjikisht në SHBA disa ditë më parë tha se nisma e saj për donacione GOFUNDME, tha se në më pak se 24 orë janë grumbulluar 50 mijë dollarë për fëmijët e çiftit të ndjerë.

Ajo sqaroi se paratë do përdoren për rritjen e fëmijëve dhe nuk kanë lidhje me kujdestarinë e fëmijëve, gjë për të cilën siç tha është ende herët të flitet.

Zhupani u shpreh se kanë qenë të shumtë njerëzit që pasur dëshirë të kontribuojnë për 2 fëmijët e mitur por shtoi se ka marrë edhe shumë mesazhe urrejtjeje të cilat siç tha nuk kanë vend në një moment të tillë.

“Ka pasur shumë që thjesht kanë dërguar paratë. Ka pasur një pjesë shumë të madhe të njerëzve që kanë dërguar mesazhe urrejtje. Ka pasur donatorë dhe është ajo pjesa tjetër që nuk dua ta përmend. Ka shumë urrejtje dhe është e pavend. Ajo që ndodhi, ndodhi, nuk e dimë si ndodhi. Më dhemb shpirti për ata dy engjëj se bota iu shemb. Të paktën këta fëmijë të marrin dashurinë e familjarëve të tyre. Më dhemb shpirti për ata dy engjëj se bota iu shemb”, tha Zhupani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

TË FUNDIT

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo mund të jetë...

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?